17 kwietnia 2021
Czym jest i jakie uprawnienia oferuje kurs SEP?

Czym jest i jakie uprawnienia oferuje kurs SEP?

Kiedy przegląda się ogłoszenia o pracę, regularnie można zetknąć się z wymaganiami dotyczącymi tego, że potencjalny kandydat powinien ukończyć kurs SEP. Zdaje się jednak, że niewiele osób wie, czym tak naprawdę jest to szkolenie i w jakim trybie się je przeprowadza. Dobrze jest rozwiać pewne wątpliwości.

Co to jest kurs SEP?

Przede wszystkim kurs SEP jest swojego rodzaju szkoleniem dodatkowym, jakie może podjąć każdy, kto ukończył osiemnaście lat. Przed uczestnikiem kursu nie stawia się poza tym żadnych wymagań, dlatego praktycznie każdy może się go podjąć. Kurs SEP dzieli się na trzy kategorie: elektryczne, gazowe i energetyczne. 

Szanse na rynku pracy

Największa część pracodawców patrzy pozytywnie na kurs SEP z kategorii elektrycznej, ale ukończenie innych także jest niezwykle doceniane na rynku pracy. Ba; w wielu branżach ukończenie tego szkolenia jest niezbędne. 

Jak przebiega kurs SEP?

Kurs SEP może mieć miejsce w ciągu jednego dnia. Przez pierwszych parę godzin kandydat bierze udział w wykładach dotyczących zagadnień z wybranej kategorii. Później odbywa się egzamin ustny, którego zaliczenie uprawnia do otrzymania dyplomu, a co za tym idzie, kwalifikacji w danej dziedzinie. 

Zaliczenie szkolenia SEP jest obecnie niezwykle doceniane przez liczne firmy zajmujące się elektryką czy gazownictwem. Jeśli czujesz potrzebę, aby podnieść swoje kwalifikacje, a przy tym również pozycję na rynku pracy, będzie to świetny pomysł.