17 kwietnia 2021
Kiedy potrzebne jest prowadzenie pełnej księgowości?

Kiedy potrzebne jest prowadzenie pełnej księgowości?

Kiedy pełna księgowość?

Uproszczona księgowość to rozwiązanie , które jest bardzo popularne. Niestety, są przypadki, w których jej stosowanie nie jest możliwe. Wtedy konieczne staje się prowadzenie pełnej księgowości.

Pełne księgi muszą prowadzić przedsiębiorcy, który zdecydowali się o przekształceniu firmy w spółkę kapitałową prawa handlowego. Obowiązek ten odnosi się też do spółek osobowych prawa handlowego. Te pierwsze to spółki akcyjne, zaś te drugie to między innymi spółki komandytowe.

Jeżeli przychody netto są wyższe niż wartość dwóch milionów Euro (oczywiście przeliczając na złotówki), także zachodzi obowiązek prowadzenia pełnej księgowości.

Musisz posiadać pełną księgowość? Znajdź biuro dla siebie: 
prowadzenie pełnej księgowości Gdynia | biuro rachunkowe trójmiasto | księgowość pszczyna

Czym się kierować, wybierając biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe to miejsce, do którego warto skierować swoje kroki, jeśli chcemy rozliczyć PIT czy zlecić prowadzenie księgowości w firmie. Na rynku działa aktualnie wiele biur rachunkowych , z których nie wszystkie oferują usługi na naprawdę wysokim poziomie. Co brać pod uwagę, chcąc wybrać naprawdę dobre biuro rachunkowe?

Bez wątpienia warto kierować się opiniami, jakie biuro zbiera wśród klientów. Można popytać zaprzyjaźnionych firm, a jeżeli takich nie mamy, pomocny okazuje się Internet. Na różnych formach znajdują się opinie na temat biur rachunkowych.

Koniecznie trzeba sprawdzić czy biuro rachunkowe prowadzi swoją działalność zgodnie z obowiązującym prawem i posiada potrzebne licencje. Przed podpisaniem umowy warto także zapytać o kwalifikacje osób, które bezpośrednio będą zajmować się daną sprawą.