30 maja 2023
Czy ciężarówka na gaz jest dobrym rozwiązaniem? Jeśli tak, to czy dla każdego?

Czy ciężarówka na gaz jest dobrym rozwiązaniem? Jeśli tak, to czy dla każdego?

Każdy kierowca TIR-a doskonale zdaje sobie sprawę, że zużycie paliwa tego rodzaju pojazdu jest bardzo duże. W związku z tym firma musi pokrywać abstrakcyjnie wysokie rachunki za paliwo. Z tego powodu należy rozważyć, czy ciężarówka na gaz zapewni duże korzyści i czy każdy kierowca i każda firma transportowa będą z tego rozwiązania zadowoleni. Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma faktami w tej dziedzinie.

Jaki gaz do diesla wybrać i czy warto?

Na samym wstępie należałoby wytłumaczyć, jakiego rodzaju gaz będzie idealny do większości ciężarówek. Mowa nie o LPG, które jest niezwykle powszechnym rozwiązaniem w samochodach osobowych, a LNG, czyli tak naprawdę instalacja gazowa do diesla -> http://elpigaz.com/pl/instalacje-lpg-do-diesla/. Wielu kierowców osobówek z pewnością będzie zaskoczonych technologią, jaką jest gaz do diesla, ale obecnie praktyka ta jest niemal na porządku dziennym. Koszty zamontowania tego rodzaju instalacji nie są przesadnie pokaźne, a wszelkie badania twierdzą, że niezwykle sprawnie się one zwracają – zresztą, podobnie jest przecież kiedy mowa o LPG w autach osobowych. 

Jakie zalety ma ciężarówka na gaz?

Ciężarówka na gaz to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich firm transportowych, czego dowodem są różnorakie wyliczenia. Nade wszystko dzięki temu ilość pieniędzy wydanych na paliwo może zmaleć nawet o piętnaście procent, co podczas całego roku niemal codziennej jazdy może przynieść ogromne korzyści. TIR na gaz nie jest już przyszłością rodem z książek science-fiction, tylko zjawiskiem niezwykle powszechnym. Ciężarówka na gaz jest świetnym pomysłem również z tego powodu, że ten rodzaj paliwa znacznie redukuje hałas generowany przez ciężarówkę, a także zmniejsza emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Jak zatem widać, ciężarówka na gaz wiąże się z samymi korzyściami! Dlatego warto zainwestować w tę instalację.