21 marca 2023
Frankowicze – kim są i czemu potrzebują pomocy?

Frankowicze – kim są i czemu potrzebują pomocy?

Wielokrotnie każdy z nas słyszał wyrażenie “frankowicz”. Wydaje się jednak, że niewiele osób dokładnie zdaje sobie sprawę, o kim mowa. Dlatego dobrze będzie wyjaśnić  pewne kwestie takie jak to, kim jest frankowicz i dlaczego pomoc frankowiczom (Gdynia) to bardzo ważna sprawa wynikająca ze zwyczajnych ludzkich odruchów. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma faktami na ten temat!

Kogo określamy frankowiczem?

Aby odpowiednio nakreślić sytuację frankowiczów, trzeba cofnąć się nieco w czasie. W latach 90. wielu Polaków odkryło, że kredyt, który weźmie się we frankach szwajcarskich, wydaje się znacznie bardziej opłacalny. I faktycznie, na papierze wyglądało to świetnie. Kredyty frankowe zaciągano w całej Polsce, a według wyliczeń nawet ponad pół miliona obywateli Polski zaciągnęło takowy. Jeszcze wtedy nikt nie zwiastował, że potrzebna będzie pomoc dla frankowiczów (Gdańsk-> http://adwokatcar.pl/kredyty-frankowe-sopot-gdansk-gdynia-trojmiasto/, dajmy na to, jest miastem, w którym można bez problemu takową otrzymać, ale o tym za chwilę).

Dlaczego pomoc frankowiczom (Gdańsk) jest ważna?

Wielu Polaków, którzy jeszcze nie zdążyli spłacić w pełni swojego kredytu, zostało nagle zaskoczonych przez to, że banki oferujące umowy frankowe nagle zaczęły działać dużo bardziej nieuczciwie, niż mogłoby się zdawać, patrząc na zachęcające oferty. Problemów było mnóstwo – banki chociażby manipulowały nieustannie kursem franka szwajcarskiego w znany tylko sobie sposób. Dlatego ludzie, którzy dawno temu zdecydowały się na kredyt, niekiedy muszą go spłacać po dziś dzień, a końca nie widać. Z tego powodu pomoc frankowiczom Gdańsk jest tak ważna. Dobrze zatem skorzystać z oferty profesjonalistów, którzy się zajmują takimi tematami jak umowy frankowe Gdynia. Niezwykle optymistycznie brzmi wieść, że coraz więcej frankowiczów daje sobie radę z długami lub nawet je anuluje.