21 marca 2023
Gdzie polecisz z Poznania?

Gdzie polecisz z Poznania?

Samoloty są jednym z najczęściej używanych środków transportu. I ogromna mobilność i zdolność do pokonywania długich tras w stosunkowo krótkim czasie wpłynęły rewolucyjnie na turystykę. Statkiem powietrznym w tej chwili można się dostać do większości miejsc na świecie. Również w Polsce ruch lotniczy stale notuje progres. Jednym z największych portów lotniczych  w kraju jest Poznań-Ławica. Gdzie możemy stamtąd polecieć? Jak wygląda transport na lotnisko w Poznaniu?

Poznań-Ławica: zwiedzaj Europę

W polskich(ej) realiach Poznań znajduje się w czołówce. Ale w większym(ej) skali jest to raczej lotnisko regionalne. Nijak ma się to do faktu, że wykaz lotów z Poznania jest rozległa(y). Ruszając z Poznania można zwiedzić całą Europę. Lotnisko obsługuje przeważnie loty do europejskich stolic. Jest również oferta lotu na Bliski Wschód. Jeśli jesteśmy zainteresowani wycieczką w odleglejsze zakątki Poznań też się sprawdza. Lotnisko ma dobre połączenia z każdym ważnym(i) europejskimi lotniskami. Pozwala to wygodnie się przesiadać.+

Jak dostać się na lotnisko?

Lotniska jako wielkie projekty infrastrukturalne są położone zazwyczaj na obrzeżach miast. Podobnie wygląda to w Poznaniu. W takiej sytuacji niezbędna jest dobra komunikacja lotniska ze znaczącymi węzłami drogowymi. Przy lotnisku działają parkingi, gdzie za daną kwotą można odstawić pojazd.

Komunikacja publiczna również oferuje dojazdu na Ławicę. Busy z centrum Poznania kursują na lotnisko średnio 30 minut. Ale w sytuacji gdy jedziemy na większe wakacje, bierzemy ze sobą więcej walizek. Przewożenie wszystkiego w autobusie może być kłopotliwe.

Dobrą opcją w takiej sytuacji staje się wynajem busa. Są to pojazdy bardzo pojemne. Familijny(e) wyjazd? Wszyscy się do niego zmieszczą. Łącznie z bagażami. Po skorzystaniu z tej usługi, możemy liczyć, że taksówkarz odstawi nas przed wejściem głównym. W przypadku potrzeby można też zlecić usługę w drugą stronę – odbiór z lotniska. Możliwość ta jest szczególnie polecana dla większych grup. Warto dodać, że transport na lotnisko busem nie łączy się z wielkimi kosztami. Zwłaszcza jeśli rachunek podzieli się na kilka(u) turystów. 

Pamiętaj o tym, jeśli lecisz z Poznania

Porty lotnicze działają według dokładnie określonych wytycznych. Przed każdą podróżą należy zapoznać się z przepisami w danych portach lotniczych. Należy przygotować zestaw potrzebnych dokumentów. Dokument tożsamości, karta pokładowa – to obligatoryjne, aby zostać wpuszczonym na pokład. Jeśli lecimy z Poznania, warto być na lotnisku co najmniej  2 godziny przed odlotem. Pozwoli to sprawnie przejść bramki bezpieczeństwa, nadać bagaże i bez stresu oczekiwać.

Wynajmując busa na lotnisko lepiej pomyśleć o tym wcześniej. Zdarza się bowiem, że firmy mają zabukowane wyjazdy z dużym wyprzedzeniem. Należycie wczesne umówienie się z przewoźnikiem pozwala uniknąć stresów. Właściwa organizacja pozwala w przyszłości cieszyć się wolnym czasem bez zmartwień.