30 maja 2023
HDS co to jest? Czy potrzebne są uprawnienia HDS?

HDS co to jest? Czy potrzebne są uprawnienia HDS?

HDS jest to skrót wywodzący się z branży budowlanej. Te uprawnienia to podstawa wszelkich prac na budowie, ponieważ bez nich, nie ma możliwości transportowania maszyn wszelkiego rodzaju, oraz materiałów budowlanych, ponieważ nie wszystko jesteśmy w stanie przewieźć za pomocą auta z przyczepą.

Czym wobec tego dokładnie jest HDS Kraków oraz jakie trzeba posiadać uprawnienia żeby móc nic kierować?

HDS co to jest?

Skrót HDS to nic innego jak hydrauliczny dźwig samochodowy. Tego typu pojazdy posiadają duże możliwości, w zakresie przenoszenie wszelkiego rodzaju materiałów, co zrewolucjonizowało transport ciężarowy.

Bardzo często do transportu materiałów budowlanych potrzebować będziemy pojazdów HDS, ponieważ większe gabaryty stanowią dla załogi dużą przeszkodę,a nie na każdej budowie jest żuraw. Dodatkowo dzięki HDSom przetransportować można dosłownie wszystko.

HDS ma dużo zastosowań, pomagających ludziom z każdej dziedziny gospodarki.

Uprawnienia HDS

Żeby móc poruszać się hydraulicznym dźwigiem samochodowym potrzebne są konkretne uprawnienia.

Kursy HDS uprawniają do prowadzenia tego typu pojazdów, co daje zdecydowanie większe możliwości na rynku pracy. Kurs HDS składa się z dwóch części – praktycznej i teoretycznej. Następnie przechodzimy\ do egzaminu, który odbywa się pod czujnym okiem Urzędu Nadzoru Technicznego. Żeby móc rozpocząć kurs należy:

  • mieć skończone 18 lat
  • posiadać prawo jazdy kategorii C
  • mieć prawidłowy wzrok i ogólny dobry stan zdrowia, potwierdzony badaniami lekarskimi

Gdzie znaleźć usługi transportowe obejmujące HDS?

Usługi HDS w miastach takich jak Kraków, Wrocław albo Warszawa są ogólnie dostępne. Transport materiałów budowlanych na terenach dużych polskich miast, jest dobrze zorganizowany a dzięki temu istnieje możliwość wynajęcia takowych maszyn na potrzeby prac.

Należy tylko dobrze zorientować na rynku, przeczytać w internecie opinie i tym sposobem znaleźć ofertę najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb .