28 stycznia 2023
Instalacja odgromowa – czy muszę ją mieć w swoim domu?

Instalacja odgromowa – czy muszę ją mieć w swoim domu?

Wykonanie instalacji odgromowej to oczywiście czynnik poprawiający bezpieczeństwo. Pojawia się pytanie czy w każdym budynku musi się taka instalacja znaleźć? Z pomocą przychodzi prawo budowlane, gdzie mamy informację o tym, kiedy trzeba instalacje wykonać. Często instalacja odgromowa jest konieczna, kiedy posiadamy kredyt hipoteczny.

Kiedy instalacja odgromowa jest konieczna? – wyjaśniamy

Konieczne będzie wykonanie instalacji w momencie, gdy dany dom powstaje z łatwopalnych materiałów jak drewno. Należy zawsze taką instalację wykonać jeśli powierzchnia użytkowa jest większa niż 500 metrów albo wysokość budynku jest większa niż 15 metrów.  Jeśli chodzi o domy jednorodzinne to należy wykonać taką instalację, jeśli wskazuje na to wskaźnik zagrożenia piorunowego. Takie obliczenie dokonane jest w ramach określonych przepisów. Specjalista dokonuje wyliczeń, na podstawie których można dowiedzieć się czy taka instalacja w budynku jest konieczna.

Załóż instalację odgromową i śpij spokojnie

Z tego względu warto zgłosić się do specjalistów w tej dziedzinie i poprosić o wycenę. Firma http://bpegd.pl/ z miasta Gdańsk to z pewnością będzie świetnym wyborem. Każdy może także zdecydować się ewentualnie na wykonanie takiej instalacji niezależnie czy będzie miał obowiązek czy nie. Taka instalacja oczywiście będzie poprawiała bezpieczeństwo budynku. Trzeba indywidualnie zdecydować czy chce się wykonać instalacje i jednocześnie ponieść koszty z nią związane.