21 marca 2023
Jakie promocje bankowe można znaleźć?

Jakie promocje bankowe można znaleźć?

Banki coraz częściej proponują akcje promocyjne, aby zachęcić klientów do utworzenia nowego konta osobistego lub dobrania karty kredytowej. Nierzadko zdarzają się również promocje bankowe na pożyczki gotówkowe. Kiedy spełnimy warunki promocji, możemy liczyć na cenną nagrodę, a warunki promocyjne są wyjątkowo opłacalne.
Wpis został napisany w oparciu o wiedzę zaczerpniętą z bloga finansowego https://jakdorobic.pl/kategoria/promocje-bankowe-i-nie-tylko/.

Na jakie produkty banki oferują promocje

Najczęściej spotykanymi promocjami bankowymi są te dotyczące otwarcia konta osobistego, czyli rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i aktywnego używania go. Zazwyczaj benefitem za to jest gotówka lub wartościowe przedmioty. Promocje bankowe jednakże nie ograniczają swoich działań do tego, nierzadko możesz się spotkać z promocjami kart kredytowych. Warunki, które można uzyskać, są znacznie bardziej korzystne niż za założenie regularnego konta, ale warunki są zwykle bardziej restrykcyjne. Możesz również znaleźć promocje na konta oszczędnościowe lub lokaty. Bonusem tu jest podwyższone oprocentowanie. Lecz by skorzystać z takiej oferty, zwykle musisz mieć już konto osobiste w tym banku.

Jakie są popularne warunki promocji bankowych?

Często banki w zasadach promocji zaznaczają, że warunkiem do skorzystania z promocji jest wyrażenie różnych zgód. Oznacza to, że banki lub firmy z nimi współpracujące będą mogły dzwonić do Ciebie w odnośnie swoich nowych ofert lub promocji. 

Innym warunkiem, z którym można zobaczyć, jest wpłata na konto. Można je pogrupować na jednorazowe wpłaty, cykliczne zasilanie konta daną kwotą przez cały czas trwania promocji bankowej ,lub wpłata wynagrodzenia. Jeśli potrzebne są cykliczne wpłat,y najwygodniejszym rozwiązaniem może się okazać ustawienie stałych przelewów na swoim koncie.

Kolejnym zapisem w regulaminach promocji może być wykonanie płatności kartą na określoną kwotę. Nieistotne jak dużo będzie transakcji, ostateczna kwota liczona razem musi tylko wynosić minimum napisane w regulaminie. Inną rzeczą, która może być wymagana, jest wykonanie określonej liczby płatności kartą. Analogicznie do poprzedniego punktu, nie ma znaczenia na jak dużą kwotę zrobimy płatność, liczy się tylko ich ilość. 

Coraz częściej banki oczekują także transakcji wykonanych telefonem lub metodą BLIK. Oba te warunki są związane z zalogowaniem się do aplikacji mobilnej banku. Wydaje się to bardzo proste, ale należy dysponować odpowiednim telefonem mającym dostęp do internetu, a w przypadku płatności wykonywanych telefonem także systemu NFC. Forma takich płatności jest identyczna, powinno się wykonać określoną liczbę transakcji lub płatności na określoną kwotę. Ostatnim warunkiem jest zarejestrowanie się do bankowości internetowej na stronie banku. Dzięki temu będziesz miał możliwość zobaczyć, czy Twoje konto na pewno już działa i uruchomić kartę.

Co możesz zyskać korzystając z promocji w banku?

Nagrody mogą być takie jak pieniądze, sprzęty elektroniczne, cashback lub vouchery. 

Im warunki promocji bankowej są łatwiejsze do wykonania, tym zwykle nagroda jest mniej wartościowa. Nagrody rzeczowe to miły bonus, Do tej pory banki oferowały wiele nowoczesnych urządzeń takich jak telefony, zegarki czy głośniki przenośne. {Jeśli chodzi o Vouchery|Gdy mowa o Voucherach), to możemy dostać określoną kwotę na zakupy stacjonarne lub przez internet do wielu popularnych sklepów. Spotyka się również bony bilety do kina lub vouchery na usługi dostępne przez internet takie jak np. Tidal. Cashback jest najczęściej spotykany podczas płatności BLIKiem, można uzyskać zwrot z zakupów od 1% do nawet 5%.