30 maja 2023
Jakie uprawnienia są potrzebne, aby móc świadczyć usługi wysokościowe?

Jakie uprawnienia są potrzebne, aby móc świadczyć usługi wysokościowe?

W niektórych sytuacjach potrzebna jest realizacja pewnych zadań na dużej wysokości. Pojawia się pytanie jakie trzeba mieć uprawnienia, żeby takie prace wykonywać. Wykonywanie prac na wysokościach jest ryzykowne, dlatego zawsze trzeba zachować ostrożność. Prace wysokości realizuje się na rusztowaniach, pomostach, masztach, drabinach, kominach oraz na innych budowlanych konstrukcjach.

 Jeśli ktoś będzie chciał tego typu zadania wykonywać powinien uzyskać specjalne uprawnienia oraz przechodzi kurs BHP. Potrzebne będzie również lekarskie orzeczenie o tym, że osoba może wykonywać pracę na wysokości. 

Szkolenie BHP także ma specjalistyczny charakter i odnosi się do ryzyka i niebezpieczeństwa w pracy na wysokości. Aby uprawnienie zostało wydane trzeba również zbadać stan psychofizyczny danej osoby. Tylko po spełnieniu wszystkich wymagań możliwa jest praca na wysokości. Praca na wysokości wymaga dobrego stanu zdrowia i opanowania. Praca wymaga zachowania spokoju nawet w najbardziej stresujących sytuacjach.

Sprawdź jak pracują profesjonaliści: usługi wysokościowe warszawa