30 maja 2023
Jakiego rodzaju podłogę wybrać do sypialni?

Jakiego rodzaju podłogę wybrać do sypialni?

Zaprojektowanie sypialni nie jest łatwe. Należy dobrać mnóstwo dodatków, akcesoriów i mebli, które złączą się w bardzo przytulną całość. Jednym z istotnych rzeczy jest z pewnością podłoga – wiele osób stoi przed wyborem, czy ma składać się z paneli, czy może płytek.

Wady i zalety

Każde z rozwiązań ma swoje zalety, ale również szereg mankamentów. Wykładziny różnego rodzaju mogą prezentować się niezwykle przytulnie. W dodatku możemy wybrać dokładnie taki odcień, jaki chcemy – na rynku jest wiele tego rodzaju rozwiązań w przeróżnych wzorach i układach.

Parkiet, panele czy wyładzina?

Sympatycy bardziej klasycznego podejścia do tej kwestii na pewno jednak będą kierować swoją uwagę w stronę drewnianych podłóg. W tym wypadku można rozpisać się o plusach takich jak wytrzymałość oraz niezwykle kunsztowny wygląd, nie ważne czy chodzi o parkiet, czy o panele. Wykładziny wymagają regularnego odkurzania, aby nie chłonąć mnóstwa kurzu, lecz drewniane podłogi potrzebują pielęgnacji innego typu. Przyda się między innymi olej do podłóg, dzięki któremu ich żywotność znacznie się zwiększy, a my nie będziemy musieli martwić się wszelkimi uszkodzeniami czy rysami.

Wybór jest ogromny. Dobrze jest skomponować podłogę z pozostałymi meblami oraz dodatkami obecnymi w pokoju, aby całość była harmonijna i przytulna.