30 maja 2023
Montaż drzwi wewnętrznych – jak to zrobić?

Montaż drzwi wewnętrznych – jak to zrobić?

Czy warto montować drzwi samodzielnie?

Drzwi wewnętrzne mogą być montowane przez fachowców,ale możemy to zrobić na własną rękę w domu. W jaki sposób to zrobić, żeby dokonało się w zgodzie z ich powołaniem? Podpowiadamy – skorzystaj z naszych cennych wskazówek.

Co będzie potrzebne?

Przed tym, nim przejdziemy do montażu drzwi wewnętrznych, to warto zaznajmić się z dołączoną do nich deklaracją zaświadczającą.Możliwe jest bowiem, że gwarancja należy się nam wyłącznie wówczas,gdy posługa będzie wykonywana przez kompetentną ekipę zawodowców. Nie warto także zapominać o tym, żeby niebrać się za drzwi wewnętrzne ani ich instalację w sytuacjach, gdy w lokum nie znajduje się dotychczas poukładanych podestów ani ścian.

Gdy pragniemy zamontować drzwi wewnętrzne z framugą, to sprawdźmy,czy jesteśmy w posiadaniu pełny pakiet. Ościeżnice są bowiem złożone na trwałe z trzech elementów i należy je w całości ze sobą połączyć. W innej sytuacji nie będziemy umieli prawidłowo zrealizować naszego zadania.

Najpierw powinno się przygotować poszczególne  części ramy drzwi, które będziemy potrzebować.W dalszej kolejności trzeba zamontować wszystkie części ramy – robimy to albo używając klej albo za pomocą klamer i śrub. Po zrealizowaniu zadania należy wstawić framugę w dziurę w ścianie. Pomiędzy ścianą a murem powinno się zostawić szczelinę wynoszącą 1-2 cm.

O czym pamiętać podczas montowania drzwi?

W czasie montażu drzwi wewnętrznych ramę ustawiamy w szparze w taki sposób, aby między nią a obmurowaniem występowała nieduża powierzchnia. Między ścianą a ościeżnicą trzeba wstawić drewniane płytki. Ościeżnicę trzeba w tej chwili przymocować do wewnętrznej powierzchni otworu w drzwiach. Na końcu montujemy listwy maskujące.

Wolisz zatrudnić do tego specjalistów? Zobacz: montaż drzwi Bydgoszcz