30 maja 2023
Montujemy piłkochwyty na boisku

Montujemy piłkochwyty na boisku

Każde boisko musi spełniać standardy bezpieczeństwa. Zapewniają to piłkochwyty, które często montowane są w niewłaściwy sposób. Jak to zrobić, aby piłkochwyty dobrze spełniały swoją rolę? Czy opłaca się nabyć taki sprzęt sportowy w dowolnym sklepie sportowym? Jaka jest jego cena? Odpowiadamy na wszystkie te pytania!

Piłkochwyty – jakich błędów się wystrzegać?

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest mocowanie piłkochwytów zbyt blisko ogrodzenia lub bezpośrednio na nim. Montowanie w taki sposób sprawia, że cały system nie jest wystarczająco stabilny. Przez to słupki mogą się przewrócić, będąc tym samym dużym zagrożeniem. Zaopatrując boisko w piłkochwyty, należy postawić na profesjonalną konstrukcję, która posiada specjalne zastrzały o poprzecznym przebiegu. Gwarantuje to nie tylko bezpieczeństwo całego systemu, ale też właściwe napięcie siatki.

O czym jeszcze należy pamiętać, montując piłkochwyty?

Aby piłkochwyty spełniły swoje zadanie, należy mocować je na systemie słupków znajdujących się w specjalnych tulejach , które przymocowane są do podłoża. To najlepszy sposób na to, aby piłkochwyty wyłapywały piłkę, a nie odbijały ją.

Warto mieć świadomość, że w dzisiejszych czasach coraz więcej sklepów oferuje sprzęt sportowy tego rodzaju. W wielu z nich cena jest niezwykle zachęcająca do zakupu, ale niestety nie zawsze idzie to w parze z jakością. Z tego powodu warto zainwestować w piłkochwyty renomowanych producentów, które z pewnością bardzo dobrze spełnią swoją rolę. Poświęcenie nieco większej kwoty z pewnością niezwykle szybko odpłaci się nam jakością, jaką gwarantują profesjonalne piłkochwyty.