30 maja 2023
Na czym polega wyciąganie wgniotek?

Na czym polega wyciąganie wgniotek?

Twój samochód uległ kolizji, przez co pojawiły się na nim niewielkie wgniecenia? Grad w tym roku był bezlitosny? Samodzielne wyciąganie wgniotek będzie idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji. 

Czy udać się do lakiernika?

Jeśli uszkodzenia są małe, zupełnie nie opłaca się korzystać z usług lakiernika. Przede wszystkim dlatego, że nałożenie dodatkowej warstwy lakieru na pojazd przyczyni się do znacznego spadku jego ceny rynkowej. Poza tym taka naprawa jest bardzo droga i trwa niekiedy nawet wiele tygodni. 

Wyciąganie wgniotek to lepsze rozwiązanie

Znacznie lepszą opcją będzie wyciąganie wgniotek. Robi się to za pomocą profesjonalnego oraz odpowiednich zaczepów. Przy ich użyciu można pozbawić samochód uszkodzeń wywołanych przez drobne stłuczki, grad czy inne czynniki zewnętrzne. Sposób ten nie wymaga demontażu żadnych części ani nie kosztuje przesadnie dużo. 

Co jeszcze warto wiedzieć?

Każde uszkodzenie auta jest dla największych miłośników motoryzacji nie lada przeżyciem i przykrym doświadczeniem. Należy jednak nie panikować i zastanowić się, czy uszczerbek na zdrowiu naszego auta jest na tyle nieznaczny, że możemy sobie z nim poradzić. Jeśli tak, wyciąganie wgniotek jest optymalnym pomysłem. Nie wymaga zbyt znaczącej wprawy, choć oczywiście dobrze będzie poprosić o pomoc kogoś, kto już to kiedyś zrobił. W takim przypadku będzie zdecydowanie łatwiej.