30 maja 2023
Od czego jest zależna cena OC?

Od czego jest zależna cena OC?

Osoby, które chcą ubezpieczyć swój samochód, muszą liczyć się z bardzo różnymi cenami, które są zależne od licznych czynników. Wielu właścicieli pojazdów nie może odnaleźć się w zawiłościach w tej dziedzinie. Należy wiedzieć, że tanie oc warszawa jest w zupełności osiągalne, lecz trzeba zwrócić uwagę na parę rzeczy. 

Ubezpieczenie dla młodych kierowców

Przede wszystkim na względnie tanie OC mogą liczyć doświadczeni kierowcy, a także tacy, którzy nie wywołali w swoim życiu żadnego wypadku. Ubezpieczyciele kładą nacisk na to, ile czasu minęło od zaliczenia egzaminu na prawo jazdy, ponieważ według wszelkich statystyk, kierowcyw wieku mniej więcej dwudziestu lat są sprawcami największej ilości groźnych stłuczek na drodze. Dlatego młodzi ludzie, których doświadczenie za kółkiem nie jest zbyt pokaźne, muszą niestety mieć na uwadze, że na bardzo tanie OC będą musieli trochę zaczekać. 

Jak miejsce zamieszkania wpływa na wysokość ubezpieczenia?

Ze wszech miar podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o markę auta. Według dostępnych statystyk, na najmniejsze OC mogą liczyć, niezależnie od swojego wieku, posiadacze pojazdu marki Skoda, a najwięcej muszą zapłacić osoby, które jeżdżą BMW. Różnica nie jest jednak pod tym względem przesadnie duża. Trzeba wiedzieć także, że jeśli masz na swoim koncie kolizję lub wypadek, którego byłeś sprawcą, ubezpieczyciel może nie być przesadnie pozytywnie nastawiony do Twojego wniosku i zaproponować niezwykle kosztowne OC. Co interesujące, niektóre firmy ubezpieczeniowe zwracają także uwagę na takie czynniki, jak miejsce zamieszkania oraz natężenie ruchu w miejscu, w którym ubezpieczony porusza się najczęściej.