30 maja 2023
Wszystko, co warto wiedzieć odnośnie garniturów szyte na miarę

Wszystko, co warto wiedzieć odnośnie garniturów szyte na miarę

Garnitur przydaje się na różne uroczystości. Aby odpowiednio wyglądał i był komfortowy, podczas jego wyboru warto wziąć pod uwagę parę podstawowych parametrów. Wielu klientów waha się, czy wybrać garnitur uszyty na miarę. Co wybrać? O czym koniecznie należy wiedzieć o garniturach skrojonych na wymiar?

Dlaczego nie garnitur ze sklepu?

Gotowe garnitury, choć niekiedy wyglądają atrakcyjnie, zwykle są uszyte z trochę gorszej jakości materiałów (z tego powodu kosztują mniej), oraz, co najistotniejsze niezwykle trudno jest dopasować dobry rozmiar. Przy całym zestawie może to być dodatkowo utrudnione – zwykle nie zgadza się rozmiar rękawów i nogawek. Wszystkie te problemy skutecznie rozwiązuje garnitur skrojony na wymiar. Obecnie jest on coraz częściej wybieranym rozwiązaniem z powodu swoich licznych zalet.

Garnitur na miarę – czy warto?

Garnitury szyte na miarę będą odpowiednio skrojone na każdą sylwetkę. Nie ma mowy o jakichkolwiek niedociągnięciach, gdyż przed przystąpieniem do szycia pobierane są wymiary klienta. Właściwie uszyty garnitur doskonale podkreśla wszelkie atuty i akcentuje niezależność posiadacza. Zamawiając garnitur można dokładnie określić kolor czy fakturę tkanin, dzięki czemu ubranie będzie niepowtarzalne, co jest niewykonalne do osiągnięcia w przypadku gotowych garniturów.

Od czego zależy cena garnituru?

Skrajność cen garniturów szytych na wymiar jest wyjątkowo spora. Zależy w dużej mierze od typu materiału oraz kroju, a nawet od lokalizacji firmy. Koszty mogą wahać się od 1000 do nawet kilkudziesięciu tysięcy. Na uszycie garnituru można czekać powyżej trzech miesięcy.

Dobra firma gwarancją wysokiej jakości garnituru?

Na wygląd i jakość garnituru znaczny wpływ ma przede wszystkim firma. Dlatego właśnie warto wybierać jedynie renomowane i profesjonalne firmy takie, jak na przykład sklep.alhen.pl. Firma szyje garnitury z najlepszych materiałów. O jej fachowym podejściu świadczy zwłaszcza wiele pozytywnych rekomendacji klientów, a także ugruntowana obecność na rynku. ALHEN dba też o właściwe podejście do klienta oraz dopasowanie do jego oczekiwań.