30 maja 2023
Renowacja lakieru samochodowego – czy się opłaca?

Renowacja lakieru samochodowego – czy się opłaca?

Lakier to jeden z najbardziej czułych i eksponowanych elementów pojazdu. Z racji tego, że lakier pokrywa calą zewnętrzną powłokę samochodu jego uszkodzenia są niestety na porządku dziennym. Rysy, zarysowania, wgniecenia czy odpryski to stały punkt programu w przypadku samochodów.

O lakier, jak i o cały samochód należy dbać – wtedy jesteśmy w stanie uniknąć, lub przynajmniej ograniczyć ewentualne kłopoty.

Rewitalizacja lakieru samochodowego – sprawdź czy jej potrzebujesz

Karoseria samochodu jest też narażona na zachodzące reakcji(e) chemiczn(e)ych. Utlenia się ona, co w rezultacie może skutkować pojawieniem się korozji.

Czasem nawet auta, które z pozoru wyglądają na nieuszkodzone, mogą takimi być. Zdarza się, że zarysowania są drobne. Dlatego warto raz na jakiś czas zbadać lakier oglądając auto z każdej strony przy odpowiednim świetle.

Renowacja lakieru samochodowego to dobre rozwiązanie dla ludzi dbających o wygląd swoich aut. Jest to zabieg efektywne zarówno od strony zapobiegawczej, jak i pod kątem naprawy już uszkodzonych elementów.

Renowacja lakieru samochodowego – jak do niej podejść?

Istnieją firmy, które w bardzo dokładny sposób renowują lakier samochodowy.

Renowacja lakieru samochodowego polega na dokładnym wypolerowaniu całej powierzchni. Używane są do tego produkty wysokiej jakości. Ponadto na skrupulatnie wyczyszczony lakier zakłada się bezbarwną folię ochronną. Działa ona w podobny sposób co szkła ochronne na naszych telefonach.

Salony zajmujące się car detailingiem oferują szereg czynności, których celem jest jak największe odświeżenie naszych aut.

Przykładowo, na maskę można założyć chroniącą folię, a można też specjalną ceramiczną powłokę. Producenci przeważnie dają na nią nawet do 5 lat gwarancji.

Renowacja lakieru samochodowego – samodzielnie czy u specjalisty?

Auto z odświeżoną karoserią nie tylko prezentuje się elegancko. Również jego wartość jest wyższa kiedy jest on wypielęgnowany.

Wizyta w studio, którego pracą jest renowacja lakieru samochodowego pomoże uzyskać odpowiedź na wiele kwestii. Fachowiec zbada kondycję lakieru w aucie i doradzi najbardziej adekwatny sposób pielęgnacji.