30 maja 2023
Sprawa rozwodowa – jak się przygotować?

Sprawa rozwodowa – jak się przygotować?

Według badań w dzisiejszych czasach coraz więcej związków małżeńskich kończy się rozwodem. Chcąc wziąć rozwód, dwie przeciwne strony postępowania muszą być przygotowane\gotowe na fakt, iż jest to związane z rozprawą sądową, kosztami które wiążą się z zatrudnieniem adwokata albo radcy prawnego, bądź prawnika. W jaki sposób wobec tego najlepiej przygotować się na rozprawę sądowąj?

Przygotowanie do rozprawy

Należy powiedzieć wprost, iż w naszym interesie leży odpowiednie przygotowanie się do rozprawy rozwodowej w taki sposób, żeby przebiegła ona szybko i bez zbędnych komplikacji. Należy zastanowić się nad tym, o co mamy zamiar wnosić, jakie mamy ewentualnie wymagania w stosunku co do drugiej osoby oraz co mamy zamiar powiedzieć. Zapisanie sobie tych rzeczy na kartce A4, pomoże nam logicznie uporządkować i sprecyzować wypowiedź, a w związku z tym, szybciej doprowadzi do zakończenia sprawy.

Na jakiego specjalistę się zdecydować? Aspekt prawny

Radca prawny Kartuzy, adwokat czy prawnik? Który z wymienionych będzie najlepszym rozwiązaniem? Wiele zależy od tego, jaki jest charakter sprawy a zwłaszcza, czy w trakcie rozprawy rozwodowej ma zapaść dodatkowo orzeczenie o winie. Zapewnienie sobie profesjonalnej pomocy prawnej w zakresie rozwodu, jest możliwe u wszystkich wymienionych wyżej osób. Dzięki wybraniu się np. do kancelarii, mamy pewność, iż zasięgamy opinii zawodowców w tym temacie oraz możemy dowiedzieć się wszystkich najistotniejszych wiadomości. Przygotowanie się do rozprawy sądowej na własną rękę jest bardzo ciężką sztuką, stąd też tak istotne jest to, żeby przed wejściem na salę mieć świadomość jakie mamy obowiązki oraz prawa w zaistniałej sytuacji.

Pomoc zawodowca

Kiedy podejmiemy decyzję o rozwodzie z orzeczeniem o winie, musimy wiedzieć, iż będziemy potrzebować pomocy adwokata, który będzie nas reprezentować w sądzie. Znalezienie fachowego adwokata na terenie większych miast, takich jak Kartuzy, Rzeszów lbo Lublin nie będzie problemem, trzeba jednak od początku współpracy dokładnie opisać sytuację i określić, jakie mamy postulaty.