30 maja 2023
Szczotki techniczne – przeznaczenie i rodzaje

Szczotki techniczne – przeznaczenie i rodzaje

Szczotki kojarzą się głównie z obowiązkami domowymi, szczególnie z zamiataniem. Warto jednak wiedzieć, że obszerne zastosowanie mają także w wielu dziedzinach przemysłu. Mowa oczywiście o szczotkach technicznych. Spełniają one kluczową rolę w licznych halach produkcyjnych oraz podczas procesów logistycznych. Długo by wymieniać liczne branże, w których stosuje się szczotki techniczne – mowa między innymi o branży logistycznej, chemicznej czy farmaceutycznej.

Poznaj rodzaje szczotek technicznych!

Jest mnóstwo rodzajów tego typu akcesoriów. Istnieją na przykład szczotki kątowe lub szczotki talerzowe – różnią się przede wszystkim rozmiarem oraz mnogością zastosowań. Olbrzymią popularnością może pochwalić się się jednak szczotka druciana tarczowa, która uchodzi za rozwiązanie ze wszech miar uniwersalne. Używana jest jako wsparcie do szlifierek kątowych oraz stołowych. Charakteryzuje się przede wszystkim ergonomicznym designem, który umożliwia dotarcie do najbardziej niedostępnych zakątków.

Najlepsze szczotki kupisz bezpośrednio u producenta szczotek doczołowych.

Z jakiego materiału robi się szczotki techniczne?

Z racji tego, że szczotki techniczne są urządzeniami przede wszystkim ściernymi, ważne jest, aby były wykonane z solidnych, mocnych tworzyw. Tylko dzięki nim zachowają odpowiednią funkcjonalność i długą żywotność. Elementy ścierne takich akcesoriów, jak szczotka druciana tarczowa, robi się nade wszystko z polietylenu, poliamidu i podobnych materiałów gwarantujących skuteczność działania.