30 maja 2023
Transport chłodniczy – czym się różni ciężarówka chłodnicza od normalnej?

Transport chłodniczy – czym się różni ciężarówka chłodnicza od normalnej?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że transport jest jedną z najsprawniej rozwijających się branż. Ciężko zwizualizować sobie normalne funkcjonowanie bez milionów ciężarówek, które regularnie zaopatrują sklepy w produkty i przewożą inne istotne ładunki. Warto tutaj położyć nacisk na szczególne osiągnięcie w dziedzinie transportu, a konkretnie szeroko rozwinięte chłodnictwo gdańsk

Lodówka na kołach

Wszystko zaczęło się dość dawno temu, a mianowicie już w okolicach 1925 roku, kiedy to pojawiły się na rynku pierwsze urządzenia chłodnicze stosowane w samochodach. Od tamtej pory wszystko znacznie się rozwinęło – obecnie nie jest problemem przewożenie nawet najbardziej wymagających ładunków w kontrolowanych warunkach oraz dokładnie określonej temperaturze.
Dlatego odpowiedź na zagwozdkę, czym różni się ciężarówka chłodnicza od normalnej, jest niezwykle łatwa – chłodnie uzbrojone są w technologię, która zezwala nie tylko na transport wymagających ładunków we względnie dobrym stanie, ale na łatwe przewożenie produktów, które wymagają znacznej troski w zakresie temperatury. Jednym z najbardziej trywialnych i prozaicznych przykładów będą tu wszelkiego rodzaju mrożonki.

Nowoczesne technologie a transport chłodniczy

W obecnych czasach istnieje mnóstwo rozwiązań, które pomagają w mrożeniu podczas transportu. Na uwagę zasługuje choćby użycie dwutlenku węgla wydobywającego się z suchego lodu, czy na przykład stosowanie specjalnych urządzeń chłodzących napędzanych skromnym silnikiem. Nieustannie stosuje się także prozaiczne wyłożenie całej naczepy lodem – jest to rozwiązanie niezwykle proste, ale i bardzo skuteczne, szczególnie na niedługich dystansach.