21 marca 2023
Wyciąganie wgnieceń – kto je wykonuje?

Wyciąganie wgnieceń – kto je wykonuje?

Uszkodzenie pojazdu zwykle nie jest łatwym doświadczeniem dla jego właściciela. Jeśli jednak mowa o niewielkim uszczerbku na karoserii, nie należy się martwić. Interwencja lakiernika nie zawsze jest w takim wypadku koniecznością. Warto zastanowić się nad wielkością szkód i udać się do specjalisty, dla którego wyciąganie wgnieceń to chleb powszechni.

Na czym polega wyciąganie wgnieceń w samochodzie?

Na czym polega wyciąganie wgnieceń? Robi się to za pomocą specjalnego kleju oraz narzędzi, które pozwalają na szybką naprawę karoserii bez ingerowania w jej strukturę. Należy mieć świadomość, że nałożenie dodatkowej warstwy lakieru wiąże się ze znacznym spadkiem wartości pojazdu, więc nie zawsze będzie to opłacalne wyjście.

Z jakim kosztem musisz się liczyć chcąc wyciągnać wgniecenia?

Rzeczy jasna wyciąganie wgnieceń może wydawać się nietrudne do samodzielnego zrobienia, ale jeśli nie mamy w tym zakresie pewności, należy udać się do mechanika albo blacharza, który zna temat od podszewki. Ceny takiej usługi są zwykle małe, a czas jej realizacji tak krótki, że z reguły jeszcze tego samego dnia samochód będzie do odbioru. W związku z tym zachęcamy, aby nie panikować i spytać specjalistę, czy może obyć się bez ingerencji w lakier. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze nie tylko w tej chwili, ale i podczas ewentualnej sprzedaży samochodu.

Wpis postał we współpracy z http://www.eurograd.pl/. Jest to lider z okolic Krakowa z dziesięcioletnim doświadczeniem w branży.