30 maja 2023
Z jakich względów zakup klimatyzacji jest takie istotne?

Z jakich względów zakup klimatyzacji jest takie istotne?

Obecnie klimatyzacja montowana jest w prawie wszystkich inwestycjach. Jednak sam zakup klimatyzacji nie wystarczy – ważne jest też jej serwisowanie. Na terenie Skierniewic, Sochaczewa i Łowicza działają różne firmy, które serwisują klimatyzacje, niemniej żeby znaleźć odpowiednią, koniecznie powinno się wziąć pod uwagę kilka najważniejszych aspektów. Jakie działania zaliczają się do serwisowania klimatyzacji? Co powinno się na ten temat pamiętać? Ile kosztują usługi? Jak wybrać najlepszą firmę?

Serwis klimatyzacji – podstawowe informacje

W skład serwisowania klimatyzacji zalicza się wiele rozmaitych czynności, które nie kończą się jedynie na zamontowania instalacji. Serwis należy przeprowadzać minimum kilka razy w roku – wiosną i jesienią. Przegląd to między innymi upewnienie się, że instalacja jest sprawna. Wymagane jest też sprawdzenie, czy układ chłodniczy działa prawidłowo. Serwisowanie obejmuje dokładne czyszczenie instalacji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wyjątkowo ważne jest też odgrzybienie i zdezynfekowanie parownika i skraplacza. Co wiecej, ekipa czyści filtry w jednostkach wewnętrznych. 

Do czego prowadzi zaniedbanie serwisowania klimatyzacji?

Powietrze w każdym pomieszczeniu aż roi się od zanieczyszczeń. Niemal wszystkie cząsteczki są wyłapywane przez klimatyzację. Z tego powodu klimatyzacja często jest siedliskiem bakterii czy grzybów. Brak właściwego dbania o klimatyzację może przyczyniać się do ponownego rozprzestrzenienia się zanieczyszczeń w pomieszczeniu co ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie. Przegląd jest ważny, gdyż dzięki niemu możliwe jest szybkie zauważenie i pozbycie się usterek, bez potrzeby wymiany całej instalacji.

Serwisowanie klimatyzacji – koszt

Koszt serwisowania klimatyzacji jest uzależniony przede wszystkim od typu danej instalacji i jej wielkości. Na zmianę ceny wpływa też zakres wykonywanych prac i w końcu dana firma wykonująca zlecenie. W większości przypadków koszt wynosi około kilkuset złotych za jeden przegląd.

Serwisowanie klimatyzacji – jak wybrać najlepszą firmę?

Żeby mieć pewności najwyższej jakości usługi, powinno się znaleźć najlepszą firmę. W obecnych czasach bardzo chętnie wybierana jest CLIMREM – naprawa klimatyzacji. Wyróżnia się ona głównie ogromnym, ponad 25-letnim doświadczeniem. Firmie zaufało już wielu klientów, co potwierdzają liczne rekomendacje dostępne w sieci. Można wybrać zarówno montaż, czyszczenie, jak i odgrzybianie czy dezynfekcję.